Kwas ? NIE !

90 % Funkcjonalności Naszego organizmu swój początek ma w brzuchu ,począwszy od żołądka do jelit w którym, zachodzą mechanizmy regulacji naszego organizmu.

Przewlekłe choroby, nowotwory, choroby serca, cukrzyca , migrena ,zgaga , wzdęcia ,choroby skóry, zmęczenie , osłabienie , słaba kondycja skóry ..i wiele  innych chorób.

Zaburzona równowaga kwasowo- zasadowa prowadzi do powolnej destrukcji naszego organizmu , a skuteczność leczenia dolegliwości przestaje mieć sens , ponieważ źródło problemu kryje się zupełnie gdzie indziej.

Niestety jedzenie do którego mamy dostęp nie ułatwia nam tego. Więc jak postawić kroki aby samodzielnie  stanąć na drodze ku lepszemu zdrowiu i samopoczuciu ?

Powinniśmy się postarać zamienić produkty wysoko przetworzone (gotowe ) na posiłki samodzielnie przygotowywane. Doskonałą alternatywą są wszelakie  zupy warzywne ,które powinny stanowić bazę każdego posiłku. Jest doskonałym elementem zapełniającym który sprawdzi się przy większym apetycie.

Postarać się ograniczyć ilość spożywanej kawy, z pewnością powinno się rozpocząć dzień od wypicia szklanki nawet dwóch ciepłej najlepiej przegotowanej wody lub rumianku .

Częstsze sięganie po czystą wodę. NIE herbatę ,sok czy oranżady a woda , ONA jest doskonałym czyścicielem w naszym organizmie.

Zdaję sobie sprawę że nie da się od tak natychmiast wszystkiego zmienić . Jestem również pewna że stosując się do tych niewielkich zmian z którymi się Państwo już zapoznali będziecie odczuwać każdego dnia poprawę swojego zdrowia fizycznego i duchowego.

Wasze ciało zacznie Wam dziękować !!

Chcesz dowiedzieć się więcej ? Napisz